Czym wyróżniają się łożyska wysokoobrotowe?

Czym wyróżniają się łożyska wysokoobrotowe?

Czym wyróżniają się łożyska wysokoobrotowe? Czym różnią się od łożysk wrzecionowych? Gdzie te drugie znajdą zastosowanie? Jakiej marki łożyska wrzecionowe warto wybrać? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury.

 

  1. Czym różnią się łożyska wysokoobrotowe od łożysk wrzecionowych?
  2. Gdzie montuje się łożyska wrzecionowe?
  3. Jakiej marki łożyska wysokoobrotowe kupić?

 

Czym różnią się łożyska wysokoobrotowe od łożysk wrzecionowych? Gdzie właściwie montuje się łożyska wrzecionowe? Jakie producenta łożysk wysokoobrotowych i wrzecionowych warto wybrać? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Już teraz zapoznaj się z jego treścią!

 

Czym różnią się łożyska wysokoobrotowe od łożysk wrzecionowych?

lozysko-wrzecionoweCzym właściwie różnią się łożyska wysokoobrotowe od modeli wrzecionowych? W obu przypadkach otrzymuje się przecież rozwiązania przeznaczone do pracy w aplikacjach, w których występują wysokie obrotowy. Otóż łożyska wrzecionowe w porównaniu do komponentów wysokoobrotowych to produkty zaprojektowane z myślą o konkretnym zastosowaniu – a mianowicie o wrzecionach. Zatem w aplikacjach tego rodzaju nie montuje się łożysk wysokoobrotowych a typowe łożyska wrzecionowe. Dodatkowo wrzecionowe modele mają nieco lepsze parametry i są bardziej precyzyjne.

Kolejna różnica jest taka, że łożyska wysokoobrotowe dostępne są w różnych wariantach. Na przykład na rynku można znaleźć modele kulkowe czy igiełkowe wysokoobrotowe. Natomiast wśród łożysk wrzecionowych wyróżnia się głównie łożyska kulkowe   jednorzędowe, dwurzędowe i jednorzędowe dwukierunkowe. Jednorzędowe produkty świetnie sprawdzą się w obrabiarkach i układach wielokrotnych lub zdwojonych. Dwurzędowe komponenty mogą przenosić obciążenia osiowe w dwóch kierunkach, a to oznacza, że będą doskonałą alternatywą dla tych aplikacji, w których wspomniane jednorzędowe się nie sprawdzają. Jednorzędowe łożysko kulkowe skośne dwukierunkowe natomiast wyróżnia się dzieloną konstrukcją pierścienia wewnętrznego. Jak sama nazwa wskazuje, są to modele z jednym rzędem elementów tocznych i zdolnością przejmowania sił osiowych z dwóch kierunków.

 

Gdzie montuje się łożyska wrzecionowe?

Jak już wspominaliśmy właściwie, łożyska wrzecionowe przeznaczone są do pracy typowo we wrzecionach. Doskonale sprawdzają się w wiertarkach, tokarkach, frezarkach, szlifierkach oraz różnego rodzaju obróbczych centrach. Będą doskonałą opcją dla każdej aplikacji, która wymaga nie tylko precyzyjnej, ale i płynnej pracy, mimo występujących wysokich prędkości obrotowych. Ponadto doskonale radzą sobie z przejmowaniem większych obciążeń.

 

Jakiej marki łożyska wysokoobrotowe kupić?

Jakiej marki łożyska wysokoobrotowe czy wrzecionowe kupić? Najlepszą opcją będzie wybranie rozwiązań popularnych marek. Dlaczego? Chociażby ze względu na pewność, że zamontujesz ostatecznie wysokiej jakości, wytrzymałe łożysko wysokoobrotowe czy wrzecionowe. Pamiętaj jednak o tym, aby prawidłowo dobrać komponent do wymagań aplikacji – dotyczy to również parametrów związanych z rozmiarem łożyska.

Sporą popularnością aktualnie cieszą się łożyska wysokoobrotowe i wrzecionowe takich marek jak SKF, FAG, NSK, INA czy Timken. Do trwałe rozwiązania, wyróżniające się długą żywotnością również wtedy, gdy pracują w szczególnie trudnych warunkach. W ofertach wspomnianych marek znajdziesz także tanie łożyska wysokoobrotowe, które także spełnią Twoje oczekiwania. Modele za niższą cenę to również wydajne i efektywne komponenty – wystarczy dobrać prawidłowy wariant i poprawnie zamontować go w swojej maszynie.

Jeśli nie jesteś pewny, jakie łożysko wysokoobrotowe lub łożysko wrzecionowe wybrać, skontaktuj się ze specjalistą już dziś, który pomoże Ci dobrać najlepsze dla Ciebie i dla Twojego urządzenia rozwiązanie.

Klaudia Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *